Wzorzec faktury usługowej

Dla firm które oferują dla swoich klientów różnego rodzaju usługi np. montażu drzwi, okien, oferujemy rozwiązanie ułatwiające wystawianie faktury sprzedaży w postaci jednej pozycji.

Zazwyczaj na dokumencie sprzedaży umieszcza się wiele pozycji w tym towaru użyte przy montażu, tak jak jest to widoczne w poniższym okienku:

Aby uniknąć niepotrzebnych dyskusji z klientem dlaczego usługa montażu kosztuje tyle, a klamka mogłaby kosztować mniej – proponujemy wzorzec wydruku, który pokaże klientowi tylko jedną pozycję obejmującą całkowity koszt zrealizowanego zlecenia tak jak jest to widoczne poniżej na podglądzie wydruku dokumentu.

Zastosowanie takiego rozwiązania powoduje, że w razie potrzeby Subiekcie od razu widzimy jakie pozycje towarowe zostały użyte przy realizacji zlecenia, a do dokumentu sprzedaży jest podpięty dokument WZ (generujący rozchód użytych elementów), który prawidłowo generuje koszt powiązany z danym zleceniem, więc w przypadku analizy zyskowności transakcji widzimy realny zarobek i koszty.

UWAGA! Wzorzec działa tylko dla zwykłej faktury sprzedaży, nie obsługuje faktur zaliczkowych, ani fiskalizacji. W przypadku potrzeby obsługi faktur zaliczkowych, fiskalizacji dokumentów konieczne jest dużo bardziej rozbudowane rozwiązanie, którego koszt zaczyna się od 600zł netto z wdrożeniem. W razie zainteresowania zapraszamy do kontaktu.

Wzorzec jest do nabycia w naszym sklepie pod adresem: https://www.strefalicencji.pl/wzorzec-wydruku-faktury-uslugowej-subiekt-gt-p-205.html