Modyfikacja indywidualna modułu Kurier DPD dla Subiekt nexo

Klienci miewają różne potrzeby i wymagania, więc od czasu do czasu tworzymy indywidualne rozwiązania naszych standardowych modułów. W przypadku jednego z naszych klientów korzystających z modułu Kurier dla Subiekt nexo zaistniały potrzeby większych modyfikacji, które po części widać na załączonych zrzutach. W głównym oknie ekranu poszerzona została lista dokumentów o dodatkowe kolumny: sposób dostawy oraz termin realizacji jakże ważny dla klientów korzystających z dokumentów zamówienia od klienta ZK. Co więcej doszła też możliwość filtrowania listy dokumentów po sposobie dostawy oraz terminie realizacji. Te elementy na razie będą dostępne w wariancie indywidualnym.

nexo-dpd-1

W opcji ustawień doszły 2 nowe opcje które są już dostępne w standardowej wersji tego modułu. Są to:

  • możliwość ustawienia aby numer dokumentu na podstawie którego generujemy list – pojawiał się automatycznie jako numer referencyjny przesyłki,
  • możliwość automatycznego ustawiania pobrania w momencie kiedy wybrany na dokumencie sposób dostawy zawiera frazę 'pobranie’.

nexo-dpd-2

Niewielkim zmianom uległ również wygląd okna w którym definiowane są parametry przesyłki. Tutaj oprócz dodania pola numer referencyjny (dostępny w podstawowej wersji), pojawiła się indywidualna opcja w postaci wypełniania pola zawartość nazwami poszczególnych pozycji z wybranego dokumentu (na dokumencie są pozycje nazwane odpowiednio: 'towar pierwszy’, 'druga pozycja towarowa’, 'trzecia pozycja na dokumencie’) i klient ma możliwość wyedytowania tego pola w czym pomaga dodatkowy licznik znaków pokazujący jak długi jest ciąg wczytany z dokumentu (tutaj mamy ograniczenie do 90 znaków). Opcja wczytywania nazw pozycji z dokumentu jest opcją indywidualną, ale pokazuje że możemy przystosować nasze moduły do bardzo zindywidualizowanego działania.

nexo-dpd-3

Takie indywidualne projekty powodują, że z czasem najbardziej ciekawe i użyteczne dla szerszego grona opcje pojawiają się w kolejnych wersjach naszych rozwiązań poszerzając ich funkcjonalność dla szerszej rzeszy użytkowników.

Jeżeli mają Państwo propozycje zmian, czy dodania ciekawej funkcjonalności (nie musi być to związane z zamówieniem indywidualnej modyfikacji jeżeli uznamy że to ciekawy dodatek), a także w przypadku chęci ułatwienia sobie codziennej pracy poprzez zindywidualizowane rozwiązanie – zapraszamy do kontaktu z nami 🙂