Łatwy, masowy import zdjęć towarów do Subiekt GT

Dla jednego z naszych klientów przygotowaliśmy rozwiązanie pozwalające na łatwe, masowe i szybkie dodanie wielu zdjęć do towarów w Subiekcie GT. Wystarczy do podfolderu 'zdjecia’ zapisać pliki zawierające zdjęcia, które mają być zaimportowane. Importowane zdjęcia muszą zawierać w nazwie kod kreskowy lub symbol towaru (do wyboru), którego dany plik dotyczy, na tej podstawie następuje identyfikacja powiązania plików z konkretnymi towarami. Pierwsze ze zdjęć może być ustawiane jako domyślne.

Przetwarzane zdjęcia są po poprawnym imporcie przenoszone do podfolderu 'przetworzone’, a te których np. nie udało się dopasować po kodzie kreskowym lub symbol towaru zostaną przeniesione do podfolderu 'pominięte’. Trafią też tam zdjęcia, których nie można było zaimportować bo np. towar będzie miał ustawiony status jako nieaktywny. Dodatkowo dla problematycznych plików powstanie prosty raport tekstowy wskazujący na powód przeniesienia pliku do podfolderu 'pominięte’.

W ramach tego rozwiązania istnieje możliwość przystosowania go do indywidualnych potrzeb. Jako narzędzie uzupełniające powstał też dodatek pozwalający na szybkie usunięcie zdjęć dla towarów, dla których chcemy usunąć z bazy Subiekta GT wszystkie przypisane do nich zdjęcia (jako wsparcie przed wprowadzeniem nowych zdjęć do bazy).

Rozwiązanie wymaga posiadania aktywnej licencji na Sferę dla Subiekt GT (wystarczy wersja demonstracyjna tego dodatku).

W przypadku importu większej ilości zdjęć, szczególnie tych o większych rozmiarach, trzeba pamiętać o szybkim przyroście rozmiaru bazy danych podmiotu. Ponadto sam import warto przeprowadzić w dogodnym czasie, aby nie utrudniać pracy innym użytkownikom Subiekta w czasie trwania importu zdjęć, ze względu na potencjalne możliwe mocne obciążenie serwera zadaniem importu zdjęć.

Ze względu na indywidualny charakter rozwiązania, nie udostępniamy wersji demo. Koszt podstawowej wersji importu zdjęć zaczyna się od 300zł netto (jednorazowa opłata). W razie zainteresowania tym dodatkiem – zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego.