Faktura zakupu z arkusza w Excelu plik XLS

W naszej ofercie znajduje się już wiele rozwiązań obsługujących import / wczytywanie faktur zakupu dla różnych wystawców, czy systemów sprzedaży, które zostały opisane tutaj. Zdecydowaliśmy się jednak na przygotowanie kolejnego rozwiązania, który pozwoli tym razem zupełnie za darmo szybko przyjąć małe faktury zakupu obejmujące do 25 pozycji towarowych. Do tego wystarczy podstawowa umiejętność obsługi arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel, aktywna licencja na Sferę dla Subiekta GT oraz skorzystanie z naszego rozwiązania, które można pobrać na końcu niniejszego artykułu.

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu z przykładowego arkusza XLS wśród uwzględnianych przy imporcie pozycji towarowych są następujące dane:

 • symbol
 • kod kreskowy (importowany dla nowych jako podstawowy kod kreskowy)
 • nazwa towaru
 • podstawowa jednostka miary
 • ilość
 • cena netto.

xls

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest to, iż można je również wykorzystać do szybkiego zaimportowania danych nowych towarów do kartoteki towarów i usług w Subiekcie GT, ponieważ nasze rozwiązanie automatycznie zakłada nowe pozycje towarowe, jeżeli nie znaleziony zostanie towar o symbolu podanym w arkuszu XLS.

Na drugiej zakładce w arkuszu jest możliwość podania podstawowych danych o dokumencie i jego wystawy:

 • numer faktury
 • data wystawienia
 • symbol kontrahenta który jest jego wystawcą (kontrahent musi być założony w Subiekcie GT).

xls-dokument

Działanie dodatku polega na przetworzeniu wszystkich pozycji z arkusza o nazwie 'towary’ i wczytanie ich do utworzonego dokumentu faktura zakupu w Subiekcie GT, wczytanie kontrahenta o symbolu wskazanym w arkuszu 'dokument’ oraz ustawieniu daty dokumentu i numery oryginalnego z tego samego arkusza – co widać na kolejnym zrzucie ekranu.

xls-fz

Taki gotowy dokument wystarczy zapisać i mamy szybko przyjętą dostawę. W momencie kiedy zrezygnujemy z zapisania dokumentu, w Subiekcie GT pozostaną nam założone te pozycje towarowe, których wcześniej nie było w kartotece towarów i usług.

Dodatkowe opcje użycia naszego  to możliwość utworzenia dokumentów PZ, ZD korzystając z dodatkowych dedykowanych skrótów jakie tworzy na pulpicie instalator. 

Do pobrania:
Wersja demo

Jedynym ograniczeniem wersji demo jest import maksymalnie 25 pozycji towarowych z pojedynczego pliku XLS – poza tym nie ma żadnych innych ograniczeń w tym czasowych w działaniu modułu.

Jeżeli chcieliby się Państwo podzielić swoimi uwagami, czy propozycjami dodatkowej funkcjonalności, zapraszamy do kontaktu przez czat, czy wysyłając maila z poniższego formularza.
  UWAGA! W wersji darmowej dodatek wczytuje tylko 25 pozycji, ale jeżeli są Państwo zainteresowani wczytywaniem większej ilości pozycji, można zamówić wersję pozbawioną ograniczenia ilości pozycji. Koszt modułu bez ograniczenia ilości pozycji to 299 zł brutto za stanowisko. Zamówienia można składać przez sklep www.StrefaLicencji.pl (przycisk Zamawiam) z możliwością zapłaty przelewem lub kartą.

  Zamawiam