Zamówienie do dostawcy dla Subiekt GT

Szybkie generowanie zamówień to dość ważne zadanie do realizacji osób odpowiedzialnych za zakupy, ale oprócz szybkości wygenerowania zamówienia liczy się też adekwatność decyzji. W tym pomaga szybki dostęp w jednym miejscu do takich parametrów dla poszczególnych towarów jak aktualny stan magazynowy, sprzedaż w zadanym okresie, aktualne zapotrzebowanie wynikające ze złożonych zamówień od klientów (ZK) oraz aktualny stan niezrealizowanych zamówień u dostawcy (ZD).

Dlatego przygotowaliśmy proste rozwiązanie pozwalające na szybki dostęp to tych danych w postaci modułu Zamówienia do dostawcy dla Subiekt GT. Jego główne okno zaprezentowane jest poniżej.

W obecnej wersji zaoferowaliśmy 2 podstawowe filtry: możliwość wybrania pojedynczej grupy towarów dla której będzie przygotowywane zamówienie oraz filtr tekstowy, który ogranicza listę towarów do pozycji które w nazwie lub symbolu zawierają zadaną frazę w polu tekstowym.

Na potrzeby wyliczania sprzedaży za zadany okres, użytkownik ma możliwość wyboru okresu z listy Sprzedaż za okres gdzie do wyboru są wartości: 7, 14, 28, 90, 180 dni lub za ostatni rok. Na tej podstawie wyliczane są wartości dla kolumny Sprzedaż.

Oprócz tego rozwiązanie wylicza ilość wynikającą z aktywnych, niezrealizowanych zamówień do klienta ZK jako Zamówione ZK oraz ilość wynikającą z aktywnych, niezrealizowanych zamówień do dostawcy ZD jako Zamówione ZD. Na podstawie danych widocznych w kolumnach wyliczania jest zawartość kolumny Do zamówienia ZD wg wzoru: Magazyn + Zamówione ZD – Sprzedaż – Zamówione ZK .

Wynikową listę pozycji można dodatkowo ograniczyć korzystając z 2 filtrów dostępnych pod prawym przyciskiem myszy (filtry wyświetlania pozycji), a całą listę wynikową można szybko skopiować do schowka korzystając z opcji kopiuj pozycje do schowka. Dalej wystarczy wkleić dane do arkusza w Excelu np. w celu dalszej analizy danych i wygenerowania finalnego zamówienia poza Subiektem.

W aktualnej wersji wynik jaki uzyskujemy, to jedynie lista widoczna w oknie programu wraz z możliwością skopiowania jej w formie tekstowej w celu przeniesienia do arkusza kalkulacyjnego, czy edytora tekstu, czy skopiowania w formie tekstu do wiadomości email.

Oczywiście w planach mamy kolejne funkcjonalności jak możliwość zapisu wyniku jako pliku CSV, utworzenie gotowego do zapisu zamówienia do dostawcy ZD w Subiekcie (z użyciem Sfery), czy dodatkowe filtry. Czekamy również na Państwa sugestie odnośnie oczekiwanych Waszym zdaniem funkcji. Zapraszamy do kontaktu mailowego na adres biuro@subiektywnedodatki.pl oraz telefonicznego pod numerem 793 552200.

Do pobrania:
Wersja demo