TowaryGT szybki import danych towarów

Potrzebujesz szybko zaimportować nowe towary do Subiekt GT?

Zrób to z naszym modułem TowaryGT!

Jak to działa

Moduł TowaryGT umożliwia prosty import danych nowych towarów do kartoteki towarów w Subiekcie GT na podstawie danych zapisanych w formacie XLS. (stworzony np. programie Microsoft Excel) z wykorzystaniem Sfery dla Subiekt GT.

Przy tworzeniu pliku z danymi należy skorzystać z przykładowego pliku szablonu, w którym należy zachować nagłówki kolumn, na podstawie których program rozpozna rodzaj danych jakie mają być zaimportowane.

Wśród danych jakie należy podać w pliku XLS są:

 • symbol i nazwa towaru (obowiązkowo, bez tych danych nie zostaną prawidłowo założone kartoteki w Subiekcie GT)
 • pozostałe dane są teoretycznie nie są wymagane, ale sugerujemy ich podanie, choćby to były wartości domyślne jak np. 'szt.’ jako domyślna jednostka miary, czy 23 jako domyślna wartość stawki VAT, czy 0 jako domyślna cena; dane jakie można podać to:
  • podstawowy kod kreskowy
  • nazwa dla urządzenia fiskalnego
  • opis
  • podstawowa jednostka miary – jeżeli nie podamy przyjęta będzie 'szt.’
  • symbol SWW
   symbol podstawowego dostawcy
  • symbol towaru u dostawcy
  • stawka VAT – jeżeli nie podamy – przyjęta będzie stawka 23
  • 10 poziomów cen brutto (ceny netto są liczone w oparciu o cenę brutto stawkę i stawkę VAT
  • 8 pól własnych identyfikowanych przez ich numery a nie nazwy (Pole1 … Pole8)

Przygotowany i zapisany plik z danymi nowych towarów wystarczy wskazać poprzez przycisk Import, a program zacznie wczytywać dane kolejnych towarów (przy okazji kontrolując ich poprawność. Jeżeli dane będą poprawne (np. symbol musi być unikalny), to zostaną założone odpowiednie nowe kartoteki towarów  w bazie Subiekta GT.

W trakcie importu danych / zakładania nowych towarów mogą się pojawić komunikaty informujące np o problemach (np. brak unikalności kodu kreskowego), a na koniec w pliku tekstowym otwartym w notatniku pojawi się większy raport z przeprowadzonego importu danych towarów.

Wersja testowa

W celu zapoznania się w praktyce z możliwościami programu należy pobrać ze strony wersję instalacyjną programu. Po jej zainstalowaniu na komputerze, przy pierwszym uruchomieniu pojawi się okno aktywacji, w które należy wprowadzić i zatwierdzić dane identyfikujące daną instalację Subiekta GT (nazwa serwera, nazwę bazy danych, identyfikator użytkownika i hasło) oraz adres email.

Po wypełnieniu tych pól – aktywny stanie się przycisk Aktywuj wersję próbną, który pozwoli na uaktywnienie programu do pracy w trybie wersji próbnej, która umożliwi wykonanie 25 operacji importu towarów (w ramach każdego importu będzie przetworzonych tylko pierwszych 10 towarów). Po każdorazowym wykonaniu kolejnej operacji importu program informuje o ilości operacji jakie jeszcze mogą być wykonane w tym trybie. Po wyczerpaniu limitu operacji w trybie próbnym ponownie pojawi się okno aktywacji, gdzie należy skorzystać z przycisku Zamów klucz do wersji pełnej, aby zamówić wersję komercyjną klucza.

Na zakończenie

Program TowaryGT realizuje import danych ze wskazanego pliku XLS i dokonuje (o ile to możliwe) założenia nowych kartotek towarów w Subiekcie GT z wykorzystaniem  Sfery dla Subiekt GT.

Istnieje możliwość opracowania rozwiązania pod potrzeby klienta – zapraszamy o kiero- wanie zapytań na numer telefonu lub adres email podany poniżej w sekcji Pomoc Techniczna.

Pomoc techniczna

Jest oferowana:
– telefonicznie pod numerem 793 952200 lub 509 342200 w dni robocze w godz 11:00-16:00
– drogą mailową na adres biuro@subiektywnedodatki.pl

Do pobrania:
Wersja demo

Koszt modułu to 369 zł brutto za stanowisko. Zamówienia można składać przez sklep www.StrefaLicencji.pl (przycisk Zamawiam) z możliwością zapłaty przelewem lub kartą.

Zamawiam